fbpx
KTO JE GRINT ?

Moje meno je Jozef Ripko a vystupujem pod umeleckým menom „Dodi Grint“

Narodil som sa v roku 1989 v Košiciach . Kresleniu som sa venoval od malička a študoval som na  Škole úžitkového výtvarníctva v Košiciach. ( 2005-2009). Toho času som sa začal ako mladý graffiti umelec zúčastňovať Legálnych graffiti akcií na Slovensku neskôr v zahraničí.

Priestor ma fascinoval, preto som obhajoval 3D graffiti štýl ,ktorý som často spájal s umením.

V roku 2009 som začal študovať sochárstvo na Fakulte umení v Košiciach.

Vtedajší profesori hádzali sprejerov do jedného vreca a pre moju modernú tvorbu nemali pochopenie. Štúdium ma brzdilo a prostredie ovplyvňovalo. Vedomý svojich schopností a cieľov som preto štúdium nedokončil a dal som sa na vlastnú päsť. Nikdy sa mi nechcelo počúvať ako by sa to malo robiť, stále som chcel ukázať ako sa to má robiť!

Momentálne mám za sebou stovky umeleckých stien a úspešných projektov s najznámejšími menami na Slovensku ale i v zahraničí.

Pri mojich prácach sa fotili osobnosti ako Lucie Bílá, reper Separ, objednal si ma Majk Spirit a mnoho ďalších.

Tricklandiu ktorú sme spoločne s Ľubošom Bukovinským a Ivanom Jakušovským spestrili navštívilo desaťtisíce ľudí, aby sa mohli odfotiť a pozrieť na naše výtvory. Svojou tvorbou sa na Slovensku snažím pozdvihnúť pouličné graffiti na úroveň umenia, ako to je v zahraničí. Moje plátna sú steny a moje štetce spraye.

Moju tvorbu sa dá charakterizovať ako 3D ilúzie, trick art, pri graffiti prácach sa snažím reagovať na aktuálne témy a v mojich dielach je cítiť prvky ulice a nesúhlasu s dobou.